Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:52 Svátek: Igor Zítra: Olivie

VYPRODÁNO, HLÁSÍ BOXER LUBOŠ VELECKÝ TÝDEN PŘED GALAVEČEREM GLADIÁTORŮ

článek vytvořen 31. 01. 2014, přečetlo si ho 2588 lidí

Trutnov - „Včera byly prodané poslední volné lístky na stání,“ oznámil přesně týden před druhým ročníkem Trutnovské noci gladiátorů pořadatel tohoto galavečera Luboš Velecký. Boxery, kickboxery a zápasníky MMA tak proti sobě v ringu požene příští pátek vyprodané Uffo. Bezmála osm set diváků. „Startovka už je také naplněná,“ prozradil dále Velecký.


Oproti původním plánům však muselo dojít ke změně. Účastníci galavečera uvidí o jeden zápas méně, protože zápasník MMA Makhmud Muradov se zranil. „Mrzí mě to, ale myslím, že i osm zápasů stačí. Určitě se bude na co koukat,“ konstatoval Luboš Velecký. Čtyři souboje budou vyloženě boxerské, dva obstarají zápasníci MMA a dvě bitky se odehrají ve stylu K-1.

Veleckému se podařil jeden husarský kousek, když do trutnovského ringu přilákal nejlepšího českého boxera současnosti Zdeňka Chládka. „O jeho uvolnění jsem musel požádat reprezentačního trenéra Vasila Larionova a prezidenta Českého boxerského svazu Svatopluka Žáčka,“ přiblížil, jak probíhalo angažování třiadvacetiletého olympionika z Londýna. Ten měl původně startovat na mezinárodním turnaji v Maďarsku. Jeho soupeřem v ringu bude Lukáš Gorecký.

„Vzácným bojovníkem bude i Honza Vlasák, který je mistr světa v kickboxu. Abyste ho získali, musíte hodně hluboko sáhnout do kapsy. Účastní se těch nejlepších českých galavečerů. Je to super bojovník,“ sdělil Luboš Velecký k dalšímu obsazení galavečera, na kterém samozřejmě nebude chybět ani on. „Sám sebe jsem musel taky trošku přemlouvat, abych do toho šel, ale nakonec tam stát budu,“ usmál se trutnovský boxer žijícího ve Dvoře Králové. Jeho soupeřem bude Václav Pejsar.Za závěrečnou přípravou Velecký vyrazil až do Thajska, odkud se před pár dny vrátil. „Už jsem tam byl na soustředění. Vím, že když tam trénuji, jak mám, vrátím se dobře připravený,“ řekl, proč podnikl dalekou cestu. „Člověk pak přijede úplně jinak naladěný, nehledě na to, že se vyhne všem těm virózám, které teď tady u nás létají ve vzduchu,“ poukázal Velecký na teplotní rozdíl. „Když bylo chladno, tak bylo přes den třicet stupňů.“

Na ostrově Koh Same trénoval každý den v thajboxerském kempu Sityodtong. Většinou dvoufázově. „Do kempu jsem chodil běhat a na lapy s místními trenéry. Boxoval jsem s Angličany a Američany,“ přiblížil Velecký. Tréninky měl kratší, ale za to intenzivnější, v průměru dvě a půl hodiny denně. „V tom vedru to ani jinak nejde,“ podotkl královédvorský ranař, který cítí, že je dobře připravený. „Já se ale průběžně připravuji pořád, fyzička je hodně důležitá,“ dodal sportovec, jenž si v září loňského roku zaběhl půlmaraton a v listopadu běžel v italské Florencii dokonce maraton. Za 3 hodiny a 39 minut.

Schválně, jak dlouho se zdrží v ringu v souboji s Václavem Pejsarem... Pokud víte, v jakém kole skončil jeho loňský zápas Martinem Křelinou, odpovězte na naši soutěžní otázku a zkuste vyhrát lístek na letošní galavečer. Vzhledem k tomu, že už je Uffo vyprodané, nabízíme vám jednu z posledních šancí, jak se dostat na II. Trutnovskou noc gladiátorů.

Více o soutěži najdete
ZDE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl, archiv Luboše Veleckého

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena