Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 18:20 Svátek: Nela Zítra: Blažej

POŽÁRY ZPŮSOBILY LONI V OKRESE ŠKODU ZA TÉMĚŘ 23 MILIONŮ KORUN

článek vytvořen 29. 01. 2014, přečetlo si ho 2101 lidí

Trutnov - 165 požárů, škoda za 23 milionů korun a nula mrtvých. To je hasičská statistika loňského v našem okrese. Požárů bylo v porovnání s rokem 2012 o jedenáct méně a za posledních deset let je to vůbec nejmenší počet.
Hasiči tak měli v porovnání s předchozím rokem asi o šestinu méně výjezdů o ohni. „Hmotné škody, způsobené požáry, se vyšplhaly na 22,6 milionů korun. Uchráněny byly hodnoty za 294,1 milionů korun. V souvislosti s požáry naštěstí v roce 2013 nikdo nezemřel, stejně jako ve 2012,“ uvedl vedoucí oddělení prevence trutnovských hasičů Pavel Kuřitka.

 

Největší škodu loni způsobil požár trafostanice ve Vrchlabí (5 milionů korun), kde byla příčinou technická závada na elektroinstalaci. Závažný byl rovněž srpnový požár traktoru s lisem slámy na poli v Žirči (škoda 3,5 milionu korun) a lednový požár rodinného domu v Horní Malé Úpě (2,5 milionu korun, kde byla příčinou technická závada na elektrorozvodech.

V Trutnově byl za rozsáhlý považován únorový požár dmychadla v kompresorové stanici v poříčské elektrárně. Technická závada a následný oheň způsobily škodu za 1,7 milionů korun. „Ve čtrnácti případech byly za přestupky v souvislosti se vznikem požárů uděleny blokové pokuty. Ve třech případech bylo nedodržení předpisů na úseku požární ochrany řešeno v příkazním řízení pokutou,“ dodal Pavel Kuřitka.

(pac, tz-ku)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv hasičů

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena