Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:15 Svátek: Nela Zítra: Blažej

JUDISTÉ NA VELKÉ CENĚ ČESKÉ TŘEBOVÉ VYBOJOVALI ŠEST MEDAILÍ

článek vytvořen 29. 01. 2014, přečetlo si ho 1320 lidí

Trutnov - První velký letošní turnaj - Mezinárodní Velkou cenu České Třebové zvládli judisté Lokomotivy Trutnov velmi dobře. Dvanáct závodníků přivezlo šest medailí.


Zlato vybojoval po čtyřech výhrách v kategorii mláďat Radek Gottwald. Nejtěžší pro něj byl finálový zápas se silným Filipem Kršňákem z Ostravy. Ten nastoupil do zápasu velice razantně, Gottwald chvílemi vlál jako „hadr na holi“, nakonec ovšem pomohla oblíbená technika tomoinage, díky které překvapil soupeře a ukončil zápas před časovým limitem.

Stříbro získali Petr Kudrna a Adam Bohutínský. Kudrna třikrát zvítězil a ve vyrovnaném finále s Petrem Filipem z Pardubic neudržel průběžné vedení. Po Kudrnovi technice sumi gaeši soupeř přešel do držení, které dotáhl do vítězného konce. Kudrna, který je od nového roku starší žák, tak získal první medaili na prvním turnaji v kategorii starších žáků. Bohutínský překvapil! V kategorii mladších žáků předvedl aktivní judo a zaslouženě získal stříbrnou medaili. V prvním kole postoupil volným losem. Dále dvakrát zvítězil a podlehl pouze ve finálovém zápase Pavlovi Kudrnovi z Jihlavy.Bronz brali Jan Lisý, Martin Jedlička a Šimon Brezáni. Jan Lisý, který ukončil kariéru v kategorii mláďat 103 vyhranými zápasy, vstoupil do turnaje jako mladší žák s respektem ze soupeřů. První zápas podlehl budoucímu finalistovi Matúšovi Gašparovičovi ze Slovenska. V dalších zápasech z Lisého spadla tréma a začal bojovat aktivněji. Porazil Dymáka a Minaříka z Čáslavi. Martin Jedlička v kategorii mláďat dvakrát podlehl soupeři, ale dvakrát zvítězil nad Lucií Maxovou (N. Bydžov) a Lukášem Mackem (Praha Žižkov). Šimon Brezáni v kategorii mláďat a v závodním poli na této úrovni nováček rovněž překvapil. Dvakrát prohrál se zkušenějšími borci, porazil Štěpána Škodu (Pardubice) a Anetu Borovičkovou (Česká Třebová) a na krk si také pověsil bronzovou medaili.Ostatní borci se neprosadili, ovšem dílčí úspěchy Trutnovští zaznamenali. Vojtěch Vach porazil v mladších žácíh Jáchyma Peldu z Čáslavi. Jan Knap (mládě) zvítězil nad Dušanem Vančurou z Čáslavi. David Šopinec (mládě) zdolal Lenku Ščerbovou z Ostravy. Tobiáš Chmelík, Petr Joudal a Dominik Duda, kteří jsou prvním rokem mladší žáci, získávali cenné zkušenosti.

(bog, rgo)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena