Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 19:35 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ÚSPĚŠNÝ VSTUP ATLETŮ DO HALOVÉ SEZONY, JSOU V TOP 10 CELOSTÁTNÍCH TABULEK

článek vytvořen 25. 01. 2014, přečetlo si ho 1715 lidí

Trutov - Jedenácti medailovými umístěními se dokázali zástupci atletického oddílu Loko Trutnov prosadit na úvodních závodech halové sezony, za kterými vyjeli do Jablonce nad Nisou.
Severočeské město sice hostilo Krajský přebor mužů a žen Královéhradeckého a Libereckého kraje, ale start byl umožněn i dorosteneckým a juniorským závodníkům, kteří také tvořili převážnou část ve dvacetičlenné trutnovské výpravě. V té byli totiž jen dva muži. O to větší radost z výkonů mládeže však měli trenéři Miloš Havelka, Jan Tuna a Jiří Suk. „Velká spokojenost. Překvapilo nás to. Padlo hodně osobních rekordů. Ani jsme nečekali, že to na začátku haly takhle nakopnou,“ chválil Jan Tuna.Důkaz o tom, že závodníci Loko podali opravdu hodnotné výkony, nabízí i aktuální pohled do celostátních tabulek dorostu a juniorů, kde najdeme hned šest trutnovských atletů do desátého místa. Nejrychlejším dorosteneckým časem v běhu na 400 metrů (52,05s) se může pochlubit Matěj Červený, který je pak ještě desátý na dvoustovce (24,27s). V žebříčku dorosteneckých čtvrtkařek je třetí Daniela Janatová (63,87s) a na trati 800 metrů zaběhla šestý nejrychlejší čas v republice Veronika Scholzeová (2:33,31s). Výškařka Lada Pejchalová se výkonem 173 cm zařadila na třetí místo v dorostenkách a ve stejné disciplíně se junior Martin Maršík dělí o 6. - 9. po výkonu 190 cm.

Halové vystoupení si trutnovští atleti ještě zopakují příští sobotu, opět na přeboru v Jablonci, ale to už budou startovat ve svých kategoriích. „Pak nastane příprava a ladění na mistrovství republiky dorostu a juniorů, které se uskuteční 22. a 23. února v Praze,“ prozradil trenér Jan Tuna.

(bog, jt)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Loko Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena