Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 12:51 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

TRUTNOVSKÝ DRAK V SOFTBALLU: RYTÍŘI SKONČILI DRUZÍ A ŽÁKYNĚ HSM ŠESTÉ

článek vytvořen 25. 01. 2014, přečetlo si ho 1671 lidí

Trutnov - Minulý víkend byl v trutnovské hale ZŠ Mládežnická ve znamení mládežnického softballu. SK Trutnov HSM, oddíl softballu ve spolupráci z KZČ Eldorádo uspořádal již 33. ročník softballového turnaje Trutnovský drak pro kadetky (děvčata do 16 let). Do hry se však zapojili i chlapci. Turnaje se zúčastnilo deset družstev. Pravidla byla oproti hraní venku upravená. Odpalovalo se ze stativu a ne z nadhozu, proto je to halová verze dynamičtější i divácky zábavnější.
V sobotu se hrálo ve dvou skupinách po pěti a pořadí bylo známo až o půl desáté večer. Takže více než po čtrnácti hodinách na hřišti. V neděli se týmy utkaly o umístění. Vítězové základních skupin Rytíři Trutnov a SC Dvůr Králové nad Labem postoupili rovnou do semifinále, ostatní celky musely bojovat o umístění. Konečné pořadí bylo známé až po čtvrté hodině odpoledne, kdy trutnovští Rytíři ve finále podlehli dvorským rivalkám 18:23.Do Síně slávy turnaje byla přijata Vendula Hanáková ze Sparks Mladé Buky. Jako nejmladší účastníci byli oceněni Matylda Svobodová z SC Dvůr Králové nad Labem a Adam Potoček z týmu Rytířů. Nejužitečnější hráčkou se stala Pavlína Jandová ze Sparks Mladé Buky a dále bratři Adam a Matěj Trýznovi z Rytířů Trutnov.

„Velký dík patří maminkám a tatínkům za krásné dorty, ceny pro účastníky, panu ´bufetáři´ za skvělé jídlo, KZČ Eldorádo za zázemí a perfektní servis, rozhodčím z řad trenérů a starších kolegyň. Bez těchto lidiček by turnaj takovýchto rozměrů nemohl být pořádán. Další velký dík patří fanouškům z řad rodičů, prarodičů, kamarádů, kterých byl hlavně v neděli plný ochoz,“ uvedla trutnovská trenérka Jana Klempířová.

Konečné pořadí:
1. SC Dvůr Králové nad Labem
2. Rytíři Trutnov
3. Sparks Mladé Buky
4. Eagles Praha
5. Brzeg 2 (Polsko)
6. SK Trutnov HSM (žákyně)
7. Brzeg 1 (Polsko)
8. Žraloci Ledenice
9. Storms Praha a Spectrum Praha(bog, jkl)
Trutnovinky.cz
Foto: Tomáš Pek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena