Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:20 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

GRUND OPĚT PŘISPĚL UFFU NA GALERII, NOVĚ PODPOŘÍ TAKÉ DIVADLO

článek vytvořen 24. 01. 2014, přečetlo si ho 3709 lidí

Trutnov - Osvědčená spolupráce mezi Společenským centrem Uffo a textilní firmou Grund z Mladých Buků bude pokračovat. Podnikatel i na další rok přispěje částkou 100 tisíc korun na činnost galerie a navíc přidá dalších 100 tisíc na divadelní program pořádaný Uffem.

Před podpisem smlouvy o sponzorství si Libor Kasík, Jiří Grund a Ivan Adamec listovali Uffonovinami.

Podnikatel Jiří Grund se řadí mezi mecenáše trutnovské kultury už delší dobu. Letos poskytne Galerii Uffo stejnou finanční částku jako loni. „Cením si kvalitního programu, který galerie nabízí. Kurátorka Paulina Skavova sem dotáhla opravdu kvalitní jména české výtvarné scény, na Trutnov je to opravdu velký počin,“ vysvětlil čtyřicetiletý Jiří Grund. Galerie má tak i díky němu možnosti pořádat výstavy uznávaných výtvarníků jako jsou Lukáš Rittstein či Vladimír Kokolia.

Navíc se mladobucký podnikatel rozhodl podpořit stejnou peněžní sumou i další významnou část trutnovské kultury - tzv. Divadelní delikatesy, jakýsi seriál několika špičkových představení. „Bylo to spontánní rozhodnutí. Velmi nás ten projekt zaujal. Přináší světlo do našich končin, nejsou to jen estrádní umělci, kteří objíždějí republiku, ale opravdu kvalitní divadlo. Myslím, že má smysl i v regionech, které jsou mnohými umělci podceňované,“ řekl Grund.


Jiří Grund a Libor Kasík stvrdili spolupráci pro další rok podpisem smlouvy.

Podporu potvrdil ve čtvrtek slavnostním podpisem smlouvy s ředitelem Uffa Liborem Kasíkem, který hned poté naznačil, co by se mohlo díky sponzorství v Delikatesách objevit. „Chceme sem přivést špičkové umělce, například australskou komediální herečku Amy G, známého francouzského mima Juliena Cottereau nebo divadlo na ledě v podání party kanadských bruslařů Le Patin Libre, což je vlastně něco jako nový cirkus, ale na bruslích. Vidělo by se, jestli by se nám povedlo udělat něco takového přímo před Uffem, nebo na zimním stadionu,“ pronesl Kasík.

Grundovi za podporu poděkoval nejen on, ale také trutnovský starosta Ivan Adamec. „Moc si vážím toho, že jsou lidé, kteří přispívají. Bez mecenášů by divadlo bylo svým způsobem průměrné nebo podprůměrné,“ zdůraznil. „Máme dobře nakročeno. Rád bych, kdyby nejen tento rok byl takto sponzorsky zajištěn, ale i ten příští a aby se portfolio sponzorů ještě zvětšilo. Uffo není jen místní, ale regionální nebo dokonce nadregionální záležitost,“ dodal starosta.


"Zavoláme špičkovým zahraničním umělcům," šprýmoval Libor Kasík při podpisu smlouvy před novináři.

FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena