Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:16 Svátek: Igor Zítra: Olivie

PO ZPACKANÉM PŘEPADENÍ BENZÍNKY JE MLADÍK VE VAZBĚ. OKRÁDAL I SVOU RODINU

článek vytvořen 14. 01. 2014, přečetlo si ho 5572 lidí

Trutnov - Přepadení benzínky! Toto vážné oznámení přijali policisté od šestapadesátiletého muže. V úterý 7. ledna tehdy neznámý pachatel pod hrozbou násilí požadoval od obsluhy jedné z benzínových stanic v Úpici vydání peněz. Muž za pultem ale na výhrůžky neslyšel a aktivně se bránil. Překvapený lupič od činu upustil a zmizel neznámo kam.
Na místo ihned vyrazilo několik policejních hlídek, které pročesávaly okolí. Výjezdová skupina z Trutnova hledala stopy a psovod se psem pátrali po „horké stopě“. „Po necelých třech hodinách intenzivní práce policisté v centru Úpice zadrželi čtyřiadvacetiletého mladíka, který skončil s pouty na rukou v policejní stanici, kde se pod tíhou zajištěných důkazů ke spáchanému protiprávnímu jednání plně doznal,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Při loupežném přepadení naštěstí nedošlo ke zranění a provozovateli benzinové čerpací stanice nevznikla žádná škoda. Z policejního vyšetřování dále vyplynulo, že mladík není v kriminální oblasti žádným nováčkem a dopustil se dalších trestných činů. „Koncem loňského roku násilím vniknul do garáže v Úpici, ze které zmizela sekačka, motorová pila, kompresor a další věci. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na necelých 15 tisíc korun,“ popsal jeden z činů Ertner.

Druhým skutkem je krádež peněz z bytu jeho rodičů, ke které došlo na Silvestra. Škoda byla vyčíslena na necelých 14 tisíc korun. Dalších pět případů se týká majetkové trestné činnosti. Výtečník neváhal okrádat příbuzné nejen o peníze, ale také šperky, elektroniku a další věci. Lupič skončil ve vazbě a hrozí mu desetileté vězení.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena