Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:42 Svátek: Nela Zítra: Blažej

SKALP LÍDRA. FLORBALISTÉ TRUTNOVA PŘEHRÁLI VEDOUCÍ TÝM DRUHÉ LIGY

článek vytvořen 12. 01. 2014, přečetlo si ho 1645 lidí

Trutnov - To se povedlo! Ne jako před týdnem, kdy prohráli s posledním. Florbalisté Trutnova si parádně napravili reputaci, když si v neděli vyšlápli na vedoucí tým druhé ligy. V domácí hale gymnázia zvítězili nad lídrem soutěže z Českých Budějovic 6:3 a odpoutali se z posledního místa tabulky. Utkání skvěle vyšlo třetí útočné formaci, která zařídila pět ze šesti gólů.
FBC TRUTNOV (DTJ) - FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE 6:3 (3:1, 1:2, 2:0). Góly a asistence: 2. Tilgner (Mikšovský), 13. Vymlátil, 19. Tomeš (Tauchman), 36. Vymlátil, 42. Mikšovský, 47. Mikšovský (Vymlátil) - 12. Malý (Kudláček), 22. Havelka (Žáček), 24. Malý (Havelka). Rozhodčí: Havelka, Žďárský. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:47. Diváci: 45. Vývoj utkání: Sestava Trutnova: Škvrna - Votoček, Davidík, Tauchman, Krsek - Matěják, Tomeš, Pradáč - Šauer, D. Dohnal, Bydžovský - Mikšovský, Vymlátil, Tilgner.

Tabulkové postavení týmů jasně favorizovalo hosty, ti ovšem neprožili úspěšný víkend v našem kraji. Po sobotní porážce 10:9 v Náchodě nepochodili ani na hřišti trutnovského FBC. Domácí se postarali o velké překvapení. „Překvapení to určitě je, ale dnes se ukázalo, že když kluci splní to, co si řekneme a hrají jako jeden kolektiv, tak dokážou hrát zápasy s každým,“ uvedl trutnovský kouč Martin Řehák. „Konečně jim to došlo, ale záleží jen na nich, jestli v takových výsledkách budeme pokračovat, nebo zase třikrát čtyřikrát prohrajeme,“ dodal.

Utkání s Českými Budějovicemi zahájili Trutnovští výborně a již po sedmdesáti vteřinách Tilgner dorážkou otevřel skóre - 1:0. Ve 12. minutě sice hosté využili přesilovku a vyrovnali, ale ani ne o minutu později vrátil střelou mezi nohy brankáře Vymlátil domácím vedení, které v závěru úvodní třetiny navýšil střelou z otočky Lukeš - 3:1.

Z druhé dvacetiminutovky stačilo však odehrát jen tři minuty a hráči Českých Budějovice dvěma trefami bleskově vyrovnali - 3:3. Ve 34. minutě měli hosté výhodu trestného střílení, ovšem Malý na domácího gólmana Škvrnu nevyzrál. A přišel trest. Vymlátil další povedenou akcí poslal trutnovský tým opět do vedení.

Hned na začátku třetí třetiny Vymlátil připravil gólovou pozici pro Mikšovského a ten nezaváhal. Ve 47. minutě si oba domácí mladíci kombinaci zopakovali a Mikšovský zvýšil na rozdíl tří gólů - 6:3. To už z trutnovského pohledu vypadalo více než slibně, ovšem hosté neskládali zbraně. Tlačili se dopředu, ale domácí defenziva v čele se Škvrnou byla tentokrát pozorná, a to i v závěrečných pěti minutách, kdy České Budějovice hrály dlouhou power-play. Výsledek se ale už nezměnil.

„Neříkám, že jsme byli lepší, ale hraje se na góly a dnes nás ta taktika k tomu dovedla. O to víc nás to těší,“ poznamenal trenér Martin Řehák a pochvaloval si hru v obraně a rychlé protiútoky. „My nejsme mančaft, který může hrát výsledky 10:9 a podobně, musíme vycházet z obrany. Hodně střel jsme dnes zablokovali, což je důležité. Kdo sleduje extraligu, 80 procent střel se tam zablokuje,“ poukázal trutnovský lodivod.

Hráči FBC jsou nyní v tabulce na jedenáctém místě se ztrátou devíti bodů na šesté místo, které zaručuje účast ve druhé lize i v příští sezoně. „Když budeme dodržovat taktiku, není nikde napsáno, že nemůžeme vyhrát čtyři pět zápasů za sebou a družstvo vyskočí hned jinam. Záleží opravdu jen na hráčích, jak k tomu budou přistupovat,“ uzavřel Řehák. Jeho tým změří síly se soupeři z horní poloviny tabulky i příští víkend, kdy zajíždí do Bystřice a Žďáru nad Sázavou.