Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:16 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

NA VÁNOČNÍ POBYT DĚTEM NA WEBROVCE PŘISPĚLI I NÁVŠTĚVNÍCI WEBROVKAFESTU

článek vytvořen 03. 01. 2014, přečetlo si ho 1940 lidí

Trutnov - Na závěr každého roku se chata Webrovka nesmazatelně zapisuje do dějin. V listopadu hudebním festivalem, v prosinci pomocí dětem z dětských domovů. Obojí spolu přitom souvisí. Muzikanti totiž výtěžek z Webrovkafestu pravidelně dávají dětem. Stejně tak tomu bylo i letos.


Nápad pomáhat právě chlapcům a dívkám z dětských domovů vznikl kdysi mezi rockery právě na chatě Webrovka. “Už tehdy sloužila dětem z dětských domovů. Nás tehdy napadlo, že výtěžek akce nemusíme posílat někam daleko, ale že ho můžeme nechat přímo tady a tím dětem Vánoce trošičku zpříjemnit,“ vysvětlil organizátor festivalu Vojta Lábus.

Na jednodenní festival pravidelně dorazí přes dvě stě účastníků. „Letos jsme předali 42 tisíc 383 korun. Jsou to peníze, které byly vybrány v kase jako vstupné od návštěvníků,“ upřesnil Lábus.
Pořadatelům se totiž daří náklady akce hradit z darů a příspěvků od sponzorů a dárců.

Částka získaná při festiválku se stala tradiční součástí rozpočtu vánočního pobytu dětí na Webrovce. Letos pomohla dětem do třinácti let z dětských domovů v Brně, Tišnově a Plzni. „Děti netráví Vánoce a silvestra v dětském domově, ale v příjemném kruhu tady u nás. Trošku simulujeme rodinu, i když je nás tu poměrně hodině, ale o to víc se tedy snažíme jim udělat zábavy,“ řekl Jiří Oudes z Asociace dětských domovů, která pobyt dětí pořádá.Peníze od rockerů sice nemohou pokrýt veškeré náklady vánočního pobytu, ale děti díky nim prožijí spoustu radosti. „Protože dětí je tady na Webrovce patědvacet, tak 40 tisíc korun na to nestačí. Jedná se vlastně o pobyt, který trvá od 20. prosince do 4. ledna. Částečně ho ještě hradíme i z projektu od ministerstva školství, z našeho projektu Všeználek. V podstatě za to pořídíme všechno včetně dárků,“ prohlásil Jiří Oudes.

Děti se na trutnovské Webrovce rozhodně nenudí. Každoročně je pro ně připravený bohatý program. Převažují především výlety do Krkonoš a po okolí. Třeba na Štědrý den. „Ráno se sebereme a objedeme naše partnery, třeba Josefov, Zoo ve Dvoře Králové a podíváme se za lidmi, kteří nám celý rok dělají nějaký program. Odvezeme jim nějaké dárečky, podíváme se do zákulisí,“ upřesnil Oudes.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto a Video: Miloš Šálek

čtěte také:
VŘELÁ ATMOSFÉRA NA WEBROVKAFESTU 2013. PUBLIKUM PŘIJALO BABALET I NARAJAMU

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena