Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:39 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

TRUTNOV BĚŽÍ NA PRAHU: SILVESTR JSME OSLAVILI I BĚHEM HAVLOVICEMI

článek vytvořen 03. 01. 2014, přečetlo si ho 3309 lidí

Trutnov - Bylo to poprvé, co jsme se z tréninkové skupiny „Trutnov běží na Prahu“ vypravili ve větším počtu na nějaký závod. Dopoledne posledního dne roku 2013 jsme rozhodli strávit na Silvestrovském běhu Havlovicemi. Jubilejní čtyřicátý ročník se nám přímo vybízel k účasti, protože po takřka polovině přípravy na půlmaraton nás čekala poloviční vzdálenost.


Jedenáctikilometrový závod (asi 10,8 km) byl druhým dílem seriálu Zimní běžecké ligy. Trať vedla po asfaltové silnici na obou březích řeky Úpy. Startovalo se ve všesportovním areálu, kde se rovněž závodní okruh po překonání dvou mostů uzavíral. A tohle kolečko jsme si dali pětkrát. Kdo? Já, Pavel, Vojta, Dáša, Martin a Ilča.

„Všichni z naší běžecké skupiny mi tvrdili, že přes Vánoce netrénovali, ztloustli, nebo je něco bolí. Mě nic nebolelo, poctivě jsem trénovala, nepřibrala a doběhla jsem mezi posledními,“ usmála se Ilča. „Byl to fajn závod. První kolo jsem bojovala se žaludkem, ale boj jsem vyhrála a pak už se mi kolo od kola běželo líp,“ vyprávěla Dáša, jejíž rodina a známí nám v zatáčce před mostem do cíle vytvořili fanouškovský „kotel“.V mém podání závod vypadal tak, že jsem od druhého kola vnímal ostatní běžce, jak se posouvají přede mě. Podle tempa jsem poznal i pozdějšího vítěze, který mě o kolo předbíhal už v polovině třetího okruhu. A to jsem si zaběhl svůj osobák na 10 km. „Já jsem se trápil jako pes,“ přiznal zase Vojta, který prý dokonce zvažoval, že by to vzdal. Ale nakonec doběhl v druhém nejlepším čase z naší skupiny. Tím nejrychlejším „Trutnovákem běžícím na Prahu“ byl Pavel. S havlovickým závodem se popasoval za 44 minut a 56 vteřin.

„Po startu to většina borců napálila, tak jsem se nechal taky trošku strhnout, ještě v prvním kopci jsem dokonce pár lidí předbíhal! Potom ale šlo moje tempo nezadržitelně dolů. Od čtvrtého kola už jsem navíc cítil, že spolu se starým rokem se se mnou loučí i staré boty a to dvěma puchýři na pravé noze. Hned po doběhu jsem neměl nejlepší pocity, ale s časem nakonec jsem docela spokojen. Ještě mě zaujalo, že na fotkách vypadáme všichni starší ne o 10 km, ale asi tak o 10 let,“ podělil se Pavel o své postřehy ze závodu.

NAŠE VÝKONY:

Pavel Káňa 44:56


Vojtěch Králíček 45:02


Dagmar Nesládková 51:16


Martin Mikšovský 52:06


Michal Bogáň 54:31


Ilona Limberská 55:02

Více fotek ze závodu najdete
ZDE

Příští závod Zimní běžecké ligy se uskuteční ve středu 15. ledna od 16.30 hodin ve Rtyně v Podkrkonoší a vypadá to, že se také od nás někdo zúčastní.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Tuna, Vašíčková-foto

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena