Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:12 Svátek: Igor Zítra: Olivie

OTEC S DCEROU NA BOBECH NARAZILI DO HRAZENÍ, DÍVKA MÁ TĚŽKÉ ZRANĚNÍ

článek vytvořen 30. 12. 2013, přečetlo si ho 2749 lidí

Krkonoše - Vážná nehoda se stala dnes kolem desáté dopoledne na harrachovské Červené sjezdovce. Šestačtyřicetiletý muž s devítiletou dcerou nezvládli jízdu na plastových bobech a vrazili do hrazení. Dívka měla tak závažná poranění, že pro ni musel vrtulník. Podle horské služby svah není určený pro jízdu na saních a bobech.
Je to jeden z prvních vážných karambolů nové zimní sezóny. „Povrch trati je tvrdý a silně zledovatělý. Během jízdy otec zřejmě na tomto podkladu nezvládl řízení a oba prudce narazili do hrazení, které je kolem,“ uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. Otec utrpěl zhmožděninu bérce s podezřením na možnou zlomeninu dolní končetiny. Dcera na to ovšem byla podstatně hůř. Když na místo dorazila během krátké doby dvoučlenná hlídka HS, zjistili záchranáři, že dívenka má řeznou ránu v obličeji. Kromě toho si nárazem přivodila otřes mozku a zhmoždila si záda. Členové HS měli však také podezření na vnitřní poranění břicha. Požádali proto o spolupráci Leteckou záchrannou službu z Liberce. Poté holčičku ošetřili, zafixovali do vakuové matrace a šetrně dopravili na harrachovský heliport. Vrtulník LZS jí pak transportoval k dalšímu ošetření do nemocnice. Otec zůstal v péči lékařů místní chirurgické ambulance.

„Na všech sjezdových tratích je nyní pouze technický sníh a tvrdý, zledovatělý povrch. Vzhledem k velkému množství návštěvníků Krkonoš je na místě zvýšená opatrnost. Všichni by měli bezpodmínečně dodržovat všechny zásady bezpečnosti,“ varoval náčelník Klepš s tím, že pozor si musejí turisté i lyžaři dát i na hřebenových partiích, kde je rovněž velmi zledovatělý sníh. Dodal ještě, že samozřejmě je důležité vědět, že jakékoliv sáňky či boby na sjezdové tratě, určené jen lyžařům a snowboardistům, v žádném případě nepatří.

(rze, pac-tz)

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena