Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 12:35 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

HORŇÁK CUP 2013: TĚŽKÁ NOC POD MÁJEM, KOUZLO KOBOSE A VÍTEJ ZLATÝ HATTRICKU

článek vytvořen 24. 12. 2013, přečetlo si ho 3104 lidí

Trutnov - Šestý ročník fotbalového Horňák cupu na „Mládežce“ se zapíše do dějin jako největší. V turnaji startovalo 32 týmů, a jak pořadatelé přiznali, tento stav zůstane z kapacitních důvodů maximem i do dalších let. Páteční a sobotní síto kvalifikace propustilo osm nejlepších mužstev, nedělní finálovou desítku doplnily tým pořadatelů a obhájci z Trut teamu.
Vítěz turnaje z let 2008, 2011 a 2012 letos nepatřil mezi největší favority, a tak jeho čtvrtý triumf lze brát jako malé překvapení. „Vzhledem k tomu, že se nám zranil Pecan a v prvním zápase i Láďa, neviděli jsme to moc dobře,“ poukázal Jakub Trojánek na oslabení v podobě absence tátů Holubců. „Museli jsme to odehrát ve čtyřech, což nebylo nejlepší, ale zvládli jsme to,“ dodal.

Společně s Petrem Holubcem, Janem Holubcem, Zdeňkem Doubicem a gólmanem Petrem Kobosem nakonec projeli turnajem na vítězné vlně. Ve skupině nastříleli ve třech zápasech 15 gólů, ze souboje s Lazy teamem se jim počítala kontumace, protože soupeř z Hradce Králové po postupu z kvalifikace a bujaré trutnovské noci zaspal. „Noc a disko Pod Májem pro nás byl hodně těžký soupeř, jeden z těch nejtěžších na turnaji,“ smál se Václav Jeřábek z Lazy.V semifinále Trut team narazil na Möndenblachen. Vyrovnané utkání rozhodl chvíli před koncem brankář Kobos, který po úspěšném zákroku vyběhl do pole, narazil si míč a patičkou poslal obhájce do finále. „Tím se právě lišíme od ostatních týmů, že máme gólmana jako čtvrtého hráče, což je v hale obrovská výhoda,“ konstatoval Jakub Trojánek. Ve druhé skupině se nejvíce na účast ve finále věřilo Fefermint boys a tým se základnou divizních hráčů nezklamal. I když postup ze semifinále jim až v závěru trefou na 3:2 vystřelil Jiroušek.

Tento gól také znamenal, že v utkání o 3. místo si to rozdali dva nováčkové - Möndenblachen a Lazy. Premiérovou účast pod Krkonošemi si nakonec bronzovou příchutí osladili fotbalisté z Lazy. „Nečekali jsme, že se dostaneme až do nedělní části turnaje, ale kvalifikací jsme prošli docela hladce, takže je to pro nás velký úspěch. Jsem spokojený s výkonem celého týmu. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout pořadatele a rozhodčí, že to mělo úroveň. S klukama jsme se shodli na tom, že to byl jeden z nejlíp organizovaných turnajů, kde jsme byli. Líbilo se nám tady a příští rok přijedeme zase,“ okomentoval turnaj Václav Jeřábek.A jaké bylo finále? „Jakž takž jsme si věřili, že tam postoupíme, ale že to vyhrajeme, jsme jen doufali, protože jsme si mysleli, že nás Fefermint přejede. Čekali jsme, že nás uběhají, protože měli čtyři hráče na střídání a my jednoho,“ naznačil Jakub Trojánek. Na palubovce to ale vidět nebylo. Taktická bitva v prvním desetiminutovém poločase branku nepřinesla a také ve druhém to spíše vypadalo, že vítěze určí penalty. Ale necelé tři minuty před koncem se trefil po průniku Petr Holubec a tentýž hráč přidal z protiútoku po kličce brankáři Šťastnému ještě pojistku.

„Měli jsme jednoznačně nejlepší tým, šli jsme si za tím celý turnaj, ale zase nám to uteklo. Ve finále jsme hráli aktivněji, ale chybělo nám trošku štěstíčka,“ prohlásil Radek Macela z Fefermintu. „Kouzlo Kouby prostě funguje. Víc k tomu nejde co říct. Je to prostě neuvěřitelný a musím mu sklonit poklonu,“ viděl jako hlavní důvod finálové porážky ve výkonu brankáře Petra Kobose. „Hrát v takovém týmu je paráda,“ radoval ze zlatého hattricku Jakub Trojánek.

čtěte také:
STÁLO PŘI NÁS ŠTĚSTÍČKO, UZNAL FINÁLOVÝ STŘELEC A ČTYŘNÁSOBNÝ VÍTĚZ HORŇÁK CUPU

A ZASE TEN TRUT TEAM! HORŇÁK CUP TŘI ROKY V ŘADĚ NEPOZNAL JINÉHO ŠAMPIÓNA

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena