Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:23 Svátek: Igor Zítra: Olivie

ÚSPĚŠNÉ ZAHÁJENÍ HALOVÉ SEZONY ATLETŮ ANEB VÝŠKAŘKA PEJCHALOVÁ LETOS POTŘETÍ STŘÍBRNÁ

článek vytvořen 23. 12. 2013, přečetlo si ho 1274 lidí

Trutnov - V sobotu proběhlo v hale v Praze na Strahově mezikrajové atletické utkání, souboj nejlepších žákovských atletů České republiky. Královéhradecký kraj reprezentovali za Loko Trutnov Lada Pejchalová a Jan Jankovič. Oba byli úspěšní a získali pro družstvo body.
Lada skončila ve skoku vysokém s výkonem 173 cm na 2. - 3. místě a získala pro tým z Královéhradecka 8,5 bodu. Při 176 cm se laťka dlouho chvěla na stojanech, ale pak se rozhodla spadnout. Letos 11. žákovská výškařka v Evropě má při vylepšení techniky velké ambice do další sezony, ve které před sebou bude mít cíle kvalifikace v Baku (lmit je 176 cm) na olympiádu mládeže v Číně.

Ani druhý žákovský zástupce nezklamal. Honza v běhu na 300 metrů dosáhl času 38,73s a osmým místem vybojoval tři body z 26 nejlepších současných žákovských sprinterů. Honza má vzor a sparingpartnera v tréninku v Matěji Červeném, který je v dorostu časem 50,98s letošním druhým nejlepším českým čtvrtkařem v kategorii šestnáctiletých atletů.

Nyní běžci z oddílu trutnovské atletiky úspěšně závodí v běžeckých závodech Zimní ligy, kde v úvodním podniku ve Rtyni vybojovali tři první, šest druhých a tři třetí místa. Dalším závodem bude Silvestrovský běh v Havlovicích a hned v lednu vyrazí Trutnovští na krajské přebory všech kategorií s plněním limitů na MČR.