Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 03:23 Svátek: Iva Zítra: Blanka

ÚSPĚCH SKBU TRUTNOV NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MLÁDEŽE V KARATE

článek vytvořen 13. 12. 2013, přečetlo si ho 2067 lidí

Trutnov - Dvě bronzové medaile si přivezl Sportovní klub bojových umění Trutnov z letošního českého šampionátu v karate mládeže. O úspěch trutnovské výpravy v Havířově se zasloužili starší žáci Ondřej Maňhal a Dominik Majera.
Na mistrovství republiky se nominovalo celkem osm závodníků SKBU v následujících kategoriích: Tomáš Macek (kumite mladší žáci 10-11 let, -30 kg), Jáchym Šanda (kumite mladší žáci 7-9 let, -32 kg), Ondřej Maňhal (kumite starší žáci 12-13 let, -45 kg), Dominik Majera (kata starší žáci 12-13 let, kumite starší žáci -60 kg), Rudolf Horák (kumite dorostenci 14-15 let, -70 kg), Filip Kadlec (kumite mladší žáci 10-11 let, -35 kg), Marek Šípek (kumite dorostenci 14-15 let, -63 kg) a Jiří Uherko (kumite junioři 16-17 let, +76 kg). Na sever Moravy jich však vyrazilo jen prvních pět v doprovodu se dvěma trenéry a třemi rodiči.Sobota začala dopoledním rozcvičením Dominka Majery v soutěži kata. Dominik usoudil, že dvě kola na zahřátí stačí a po prvním vyhraném kole (se skóre 5:0), druhé přenechal soupeři, aby ušetřil síly na večerní duely v kumite.

V soutěži kumite mladších žáků nastoupil jako první Jáchym Šanda. První kolo prohrál s pozdějším finalistou své kategorie 1:3 kopem na hlavu. V repasáži pak těsně prohrál 0:1 a skončil tak na sedmém místě. Poté se představil Tomáš Macek, který zápas prohrál 0:3 a dále už na své první republice nepostoupil.

V kumite starších žáků se první předvedl Ondra Maňhal, jenž se kombinací umu a taktiky probojoval až do semifinále. V něm nekompromisně stylem „každý chvilku tahá pilku“ opakovanými zásahy technikou gyaku-cuki ukončil utkání před časovým limitem s famózním skóre 8:0. Ondra se tak stal druhým vicemistrem České republiky.

Neméně úspěšně si po něm vedl i Dominik Majera. Ten po prohraném zápase s budoucím mistrem republiky (0:0 na praporky) v souboji o třetí místo v posledních dvou sekundách zvrátil výsledek na svou stranu kopem ura-mawashi-geri na hlavu domácího závodníka a vyhrál 3:2. Domů si tak přivezl bronzovou medaili.

V neděli bojoval za Trutnov jen dorostenec Ruda Horák. Měl nalosovaného velice těžkého pavouka, navíc zapracoval i stres, takže svůj první a bohužel i poslední zápas v kumite na šampionátu prohrál ještě před koncem časového limitu s druhým vicemistrem kategorie.

V pořadí klubů se trutnovský oddíl dokázal umístit i přes skromný počet závodníků v první třetině celkové tabulky získaných bodů.

(bog, tva)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena