Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:03 Svátek: Igor Zítra: Olivie

NEHODY UZAVŘELY ZLEDOVATĚLOU SILNICI MEZI VLČICEMI A VOLANOVEM. BOURAL I AUTOBUS, ČTYŘI LIDÉ JSOU ZRANĚNÍ

článek vytvořen 02. 12. 2013, přečetlo si ho 13794 lidí

Trutnov - Zledovatělá silnice byla zřejmě příčinou bouraček, které se staly dnes ráno na silnici vedoucí z Volanova k Pilníkovu. "My víme o třech, ke kterým došlo mezi vlčickým přejezdem a Volanovem. V jednom případě se jedná o čelní srážku osobního auta a autobusu, dvě auta skončila mimo silnici," potvrdil krátce po osmé ráno policejní mluvčí Udo Ertner. "O namrzlé vozovce jsme informovali silničáře, kteří přislíbili, že vozovku ošetří," prohlásil.
Přímo ve Volanově došlo o půl sedmé ráno k nejvážnější nehodě. Srážce auta s autobusem a následkem toho ke zranění čtyř osob. "Jednalo se o dva dospělé a dvě děti. S těžkým zraněním byla převezena do nemocnice řidička osobního motorového vozidla. Dvě děti byly převezeny do nemocnice a pak propuštěny s lehkými zraněními do domácího léčení. Řidič autobus měl zranění způsobené střepy z prasklého čelní skla," potvrdil krátce přede jedenáctou hodinou mluvčí policie Ertner. V autobuse cestovalo osm lidí.

Na místě museli zasahovat hasiči, museli vystříhat z auta zaklíněnou řidičku. Silnice byla do půl desáté uzavřena kompletně. Objízdná trasa vedla přes Peklo. Do jedenácti pak dopravu na místě řídila kyvadlově policie. Nyní už je silnice plně průjezdná, na místě se ještě odstraňují zbytky kapaliny vyteklé z autobusu.

K další bouračce došlo na silnici z Volanova směrem na Jičín před půl sedmou ráno. Osobní vozidlo skončilo na střeše mimo vozovku. Při příjezdu hasičů na místo se ve vozidle ani v jeho blízkosti nikdo nenacházel. Hasiči zajistili auto proti požáru a úniku provozních náplní.

(pac)
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena