Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:22 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

TRUTNOV BĚŽÍ NA PRAHU: ILČA, DÁŠA A JARDA SE PROBĚHLI HRADCEM KRÁLOVÉ

článek vytvořen 23. 11. 2013, přečetlo si ho 2567 lidí

Trutnov - Další závodnickou zkušenost v přípravě na půlmaraton máme za sebou. Závod Běh městem Hradce Králové zlákal na start i některé naše členy z tréninkové skupiny Trutnov běží na Prahu. Desetikilometrovou trať krajskou metropolí - od ZŠ V Lipkách si rozhodli dát Ilča, Dáša a Jarda.
„S nadsázkou mohu klidně říct, že běhání mě začalo ovlivňovat v celkem pozitivních směrech. Z původního plánu „v neděli nic nedělat“ sešlo a přihlásila jsem se na závod, na který jsem pak přijela včas. Konečně jsem si vzala k srdci rady našeho trenéra Kuby a dávala jsem si pozor, kdy a co jím před během,“ líčila Ilča.Trať hradeckého běhu vedla od ZŠ V Lipkách, okolo Sanusu přes most, po břehu Labe, podél gymnázia a zpět k ZŠ. „Toto kolečko jsme běželi pětkrát,“ přiblížila Ilča, které se běželo v pohodě. Za to Dáša si prošla ve třetím okruhu krizí. „Bleskla mi hlavou myšlenka, jestli to nevzdám, ale pak mě předběhl takový děda s bílými vlasy a řekla jsem si, že to doběhnu, i kdybych měla být poslední,“ povídala. V cíli jí zastavili čas na 47 minutách. Ilča to měla za 47:40.

„Tento závod jsem brala hlavně jako zkušenost v tom, že chodím běhat do parku a na lesní cesty, což je pravý opak silniční tratě v Hradci,“ řekla Ilča. Dáša zase zjistila, že neumí udržet tempo. „Chvíli si běžím svým klidným tempem, ale pak mě kdosi předběhne a já jako praštěná se snažím běžet za ním. To se musím naučit,“ konstatovala Dáša, která stejně jako Ilča „vytáhla“ na závod svého syna.

Na závodě byl i horolezec Jarda, který po Webrovkafestu 9,7 km uběhl za 38 minut a 50 vteřin.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena