Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:12 Svátek: Igor Zítra: Olivie

TOSKÁNSKÝ STROM FOTOGRAFA CTIBORA KOŠŤÁLA ZDOBÍ NIKON KALENDÁŘ 2014

článek vytvořen 23. 11. 2013, přečetlo si ho 2409 lidí

Trutnov - Dalšího velkého úspěchu dosáhl fotograf Ctibor Košťál. Do pátého ročníku soutěže Nikon kalendář - moje srdeční záležitost 2014 zaslal tři snímky. Fotografie, kterou autor nazval Sám a vytvořil ji počátkem loňského května v italském Toskánsku, se stala součástí kalendáře a byla přiřazena k měsíci dubnu.


Neobyčejně zdařilý snímek krajiny zachycuje osamocený strom na horizontu kopce, který ho dělí na dvě poloviny - zelenou travnatou louku a hnědé pole pod modrou oblohou s bílými kupovitými mraky. „Do poslední chvíle jsem nevěděl, že jsem se dostal až do finále. Teprve při odhalení kalendáře jsem zjistil, že tam je moje fotografie. Z toho, že se můj snímek stal součástí tohoto prestižního kalendáře, mám samozřejmě velkou radost a moc mě to potěšilo,“ řekl známý fotograf.

Ten uvedl, že toskánská krajina je jeho srdeční záležitostí, proto také snímek do soutěže poslal. „Zdá se mi výtvarný, barevný, jednoduchý,“ popsal svou úspěšnou fotografii. České zastoupení Nikonu vyhlašuje soutěž všech, kdo fotí tímto fotoaparátem. Tématem kalendáře na rok 2014 bylo Život je barevná vitráž. Do klání bylo zasláno celkem 1785 snímků od 700 autorů.Nejdříve hlasovali o jednotlivých fotografiích na internetu laici a Košťál získal 247 hlasů, což bylo nejvíce mezi finalisty. Potom odborná porota vybrala 50 fotografií. Do finále šlo pak dvanáct nejlepších fotek. Mezi nimi byl i Košťálův snímek Sám, který byl při slavnostním večeru v Praze vydražen za 20 tisíc korun. Kalendář byl pokřtěn lékařem Janem Pirkem, přednostou Kardiocentra IKEMu. Výtěžek dražby kalendáře byl totiž věnován Nadačnímu fondu Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor.


FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál, Blanka Košťálová

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena