Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:49 Svátek: Nela Zítra: Blažej

V GENERÁLCE NA POHÁRY SCHYTALI JUDISTÉ VÝPRASK NA SLOVAKIA OPEN

článek vytvořen 20. 11. 2013, přečetlo si ho 990 lidí

Trutnov - Mezinárodní turnaj v Galantě - Slovakia Open, který judisté Lokomotivy pojali jako generálku na Pohár České republiky, skončil pro trutnovskou výpravu výpraskem. Na jednom z nejkvalitnějších slovenských turnajů, kde závodilo 387 mláďat a mladších žáků z osmi zemí, uspěli zástupci z Krkonoš na tatami jen ve třech soubojích ze dvanácti.


Jako první nastoupilo mládě Jan Knap, nováček v závodním poli. Po dvou prohrách s Rakušanem a Slovákem a jedné výhře nad Slovákem nepostoupil ze skupiny. Jan Lisý prohrál první zápas s Polákem, který ho nevytáhl do repasáže. Radka Gottwalda potkal stejný osud s Rakušanem a Adama Bohutínského s Maďarem. Antonín Lonk bojoval dvakrát. S maďarským soupeřem sice na úvod prohrál, ale ten ho vytáhl do opravek. Tam ovšem nestačil na Slováka.

Nejlépe bojoval Matěj Krčmář. První zápas vyhrál nad Kissem (Maďarsko), druhý prohrál s Ukrajincem Berezhniy, třetí vyhrál nad domácím Chobotem. Ve čtvrtém zápase podlehl Rakušanovi, který mu tak vystavil stopku do semifinálových bojů a trutnovský judista skončil na pátém místě. Kudrna a Dvořák se turnaje nezúčastnili z důvodu nemoci a soukromých záležitostí.

Štěstí na Slovensku neměla ani trutnovská posila z Hradce Králové, Katka Holečková, kterou doplnili volné místo ve voze. V prvním souboji sice porazila Polku Kordowskou, ale neprošla přes Rakušanky Kallingerovou a Schalovou.

„Všichni doufáme, že jsme vybrali smolnou chvilku a vše klapne na Poháru České republiky staršího žactva v Hranicích na Moravě, kam se nám nominoval Marek Dvořák. Mezi mladšími žáky v Ostravě budeme mít dvojnásobné zastoupení zásluhou Petra Kudrny a Antonína Lonka,“ uvedl trenér judistů Loko Robert Gottwald.

(bog, rgo)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena