Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:40 Svátek: Igor Zítra: Olivie

Z TRUTNOVSKÉ BOXERSKÉ OMLADINY SI VÍTĚZSTVÍ VYBOJOVAL JAKUB DANĚK

článek vytvořen 19. 11. 2013, přečetlo si ho 1258 lidí

Trutnov - Tři mladí boxeři Loko Trutnov - Pavel Nevečeřal, Roman Kubát a Jakub Daněk - vyrazili společně s trenérem Karlem Kubce ke Kladnu na jeden z turnajů druhé ligy Středočeské oblasti.
Jako první se měl v ringu představit Pavel Nevečeřal ve váze do 64 kg v kategorii přípravka. Bohužel, neměl soupeře, a tak nenastoupil.

V juniorské kategorii ve váze do 75 kg se nejdříve mezi provazy objevil Roman Kubát. Stříbrný boxer z letošního šampionátu juniorů měl za soupeře kladenského Kozubovského. Zápas začal opatrně, z obou stran docházelo k výpadům, které však neměly potřebné zakončení. „Roman zkoušel zasahovat v sériích, ale vždy, když soupeře dostal pod tlak, přestal boxovat a naopak se nepochopitelně stál do defenzivy,“ poznamenal trenér Kubec. Dvě kola měl malinko navrch Kubát, ale třetí kolo rozhodlo o všem. „Soupeř chtěl víc,“ všiml si trutnovský kouč a dodal, že jeho vítězství bylo asi zasloužené. „Roman si zbytečně tento zápas zdramatizoval, nebyl to těžký soupeř. Škoda, že do toho nedal blízko srdíčka.“ Na obranu Kubát lze dodat, že stál v ringu po půl roce.

Jako třetí zástupce Lokomotivy ve váze do 75 kg boxoval Jakub Daněk. Ten měl proti sobě zkušeného Eibla z Českých Budějovic. „Jakub výborně pracoval na nohách, soupeře zavíral u provazu a v rohu, nedával mu moc prostoru. Přesně zasahoval a několikrát dostal soupeře do počítání,“ povídal Karel Kubec a měl radost, že jeho svěřenec poslouchal a plnil pokyny na výbornou. Zaslouženě vyhrál na body a vysloužil si i pochvalu reprezentačního trenéra. „Odvezli jsme si cenné body, ale hlavně zkušenosti pro přípravu na mistrovství republiky juniorů,“ konstatoval trutnovský trenér. V sobotu se boxeři vydají na turnaj do Mladé Boleslavi.

(bog, kku)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena