Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:17 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

VŘELÁ ATMOSFÉRA NA WEBROVKAFESTU. PUBLIKUM PŘIJALO BABALET I NARAJAMU

článek vytvořen 18. 11. 2013, přečetlo si ho 3200 lidí

Trutnov - Tradiční Webrovkafest, charitativní festival pořádaný na podporu dětí z dětských domovů, má za sebou další úspěšný ročník. O vřelosti a příjemné atmosféře publika se ví už dlouho, letos ji navíc organizátoři „zabalili“ do příjemného reggae stylu.
V dramaturgii totiž byly mezi desítkou kapel i dvě formace, které reggae hrají nebo z něj čerpají hudební inspiraci. „Nejvřeleji byla publikem přijata kapela Babalet. A i kapela Narajama, která má jako jeden z nástrojů cimbál, byla neopakovatelným zážitkem,“ potvrdil hlavní organizátor Vojta Lábus. „Ale skvěle hrály všechny kapely, atmosféra byla naprosto skvělá. Začali jsme s v sobotu ve tři odpoledne a skončili v neděli kolem sedmé ráno,“ řekl Lábus.

Kdo sebou měl děti, ocenil pohádku ochotnického spolu Karajapeji a Ba, a dárečky se sladkostmi. Vyplatila se i sázka na bioplastové kelímky, nádobí a příbory. „Chtěli jsme ušetřit přírodu,“ přiznal Lábus. A to nejdůležitější nakonec - čísla: dorazilo zhruba 250 lidí, což znamená výtěžek 41 tisíc 382 korun. K tomu ještě organizátor přidal další tisícikorunu z festivalového rozpočtu. Peníze už předal Asociaci dětských domovů, která je použije pro vánoční pobyt dětí z dětských domovů na chatě Webrovka. „Povedlo se vybrat zhruba stejnou částku jako loni.“


OTEC LÁBUS A SYNOVÉ. Čtyřiašedesátiletý Josef Lábus (zcela vpravo) a jeho synové - šestatřicetiletý Vojta (vlevo) a čtyřiačtyřicetiletý Pepa (uprostřed). „Bratr hrál coby muzikant na všech ročnících a táta chodí na Webrovku taky víceméně pravidelně,“ říká organizátor Vojta.

Za dvanáct let si festival našel pevné jádro příznivců a tradičně tak přispívá na charitu. Už nyní proto organizátoři slibují, že se na stejném místě uskuteční Webrovkafest i za rok. „Příští rok bude nejspíš v rytmu funky,“ naznačil Vojta Lábus.FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena