Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:06 Svátek: Nela Zítra: Blažej

V 57. MINUTĚ VEDLI 3:1, ALE FLORBALISTÉ „DOKÁZALI“ JEŠTĚ NEMOŽNÉ - PROHRÁT

článek vytvořen 16. 11. 2013, přečetlo si ho 1352 lidí

Trutnov - Jak prohrát vyhraný zápas předvedli trutnovští florbalisté v sobotním utkání 8. kola druhé ligy. V domácí hale na gymnáziu drželi do 57. minuty vedení nad silnou Třebíčí 3:1 a kráčeli si pro tři důležité body. Kdo v tu chvíli odešel domů, asi jen těžko pochopí, co se pak stalo. Domácí totálně zkolabovali a hosté zápas ještě třemi góly otočili, když vítěznou branku vstřelili dalekonosnou střelou čtyři vteřiny před koncem utkání. V neděli hrají doma florbalisté od 14 hodin proti Jihlavě.
FBC TRUTNOV (DTJ) - SNIPERS TŘEBÍČ 3:4 (0:1, 3:0, 0:3). Góly a asistence: 24. Kruliš (Šauer), 33. Vymlátil (Tilgner), 34. D. Dohnal (Kruliš) - 18. Janata (Pavel Štěpánek), 57. Janata (Petr Štěpánek), 59. Petr Štěpánek (Pavel Štěpánek), 60. Vojan. Rozhodčí: Jansa, Volf. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Sestava Trutnova: Škvrna - Votoček, M. Dohnal, Krsek, Tauchman - Matěják, Pradáč, Řehák - Šauer, D. Dohnal, Kruliš - Vymlátil, Juhász, Tilgner.

Trutnovský tým po první třetině prohrával, ale ve druhé části soupeře zaskočil. Po rychlém průniku a střelou do růžku vyrovnal Kruliš a pak přišly dva slepené góly domácích Danielů. V rozmezí 56 vteřin. Důsledným dohráním situace nejprve Vymlátil poslal FBC do vedení a pak trutnovský náskok zvýšil po přihrávce zpoza branky Dohnal.

„Soupeř nevěděl, co na nás má hrát. Byl lepší, byl více u balónku, ale my jsme hráli zezadu na brejky. Všechny kluky za to musím pochválit a padesát pět minut nám to vycházelo. Bohužel, pak jsme jako mančaft zklamali v taktice a jakési vyzrálosti. Je to škoda, protože z toho zápasu měly být tři body. Vyhrané utkání jsme si ale prohráli hlavou,“ prohlásil trutnovský trenér Martin Řehák.

V 57. minutě se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku na 3:2 a domácí se začali bát o výsledek. „Kluci najednou začali jen zkratovitě odpalovat míčky a přestali úplně hrát svou poziční hru, kterou předtím hráli celý zápas,“ přiblížil cestu do pekel kouč Řehák. Hráči Třebíče se dostali do obrovského tlaku, který vyústil v 59. minutě ve vyrovnání a čtyři vteřiny před koncem dokonce i ve vítěznou trefu z trestného úderu, který před brankou ještě někdo tečoval.

Náchod - Jihlava 5:7
Dačice - Jaroměř 7:9
Havlíčkův Brod - Žďár n/S 7:2
České Budějovice - Hradec Králové 17:3
Přelouč - Bystřice 3:2p