Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:07 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

TRUTNOV BĚŽÍ NA PRAHU: ZA TŘI TÝDNY SE NAŠE BĚŽECKÁ SKUPINA ZDVOJNÁSOBILA

článek vytvořen 15. 11. 2013, přečetlo si ho 3906 lidí

Trutnov - Bylo nás šest. Uběhly jen tři týdny a počet členů v naší tréninkové skupině „Trutnov běží na Prahu“ se už více než zdvojnásobil. Dagmar Nesládková z Vlčic a Irena Zámečnická z Trutnova jsou s námi od druhého společného tréninku a přípravu v partě si obě užívají. „Jsem ráda, že na nás zodpovědně dohlíží profesionální odborník, toho si moc vážím,“ říká Irča.
Trenér Jakub Opočenský nám zatím připravuje pestré společné čtvrtky. Už jsme si zasportovali v lese, v tělocvičně i na atletickém stadionu. „Třeba kruháč v tělocvičně byl super trénink, kde člověk prověřil celé své tělo. Zjistila jsem, že u mě jsou ruce horší, než jsem si myslela,“ usmívala se Dáša. „Dali jsme si pěkně do těla a zapojili svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám,“ dodala. „Já jsem si šla druhý den po kruháči jen zvolna zaplavat a už jsem si pak ani nemohla umýt hlavu, jak mě bolely ruce,“ smála se Irča.Zabrat běžeckým maminám, a nejen jim, dalo i naše poslední setkání na atletickém stadionu, kde jsme si vyzkoušeli první ostrý test naší kondice - běh na 3000 metrů. „Docela špatně se mi dýchalo, nemohla jsem se pořádně rozdýchat, takže se mi neběželo úplně dobře,“ pravila Dáša, která troku uběhla za rovných 14 minut. „Hrozně mě motivují rychlíci, co mě předbíhají a že běží s takovou lehkostí. Celou dobu jsem si plánovala, jak poslední kolo budu sprintovat a nějak to nevyšlo,“ popisovala s úsměvem.

Irča, která sedm a půl kolečka obkroužila za 16 minut a 55 vteřin, přiznala, že se šetřila, protože nedokázala odhadnout, jak to celé zvládne. „Příště už budu vědět, že se nemám tak šetřit,“ povídala žena, která běhá teprve od léta. „Začala jsem kvůli dceři, která skončila se závodním plaváním, tak jsme řešily co dál. Nikdy jsem neběhala ráda. Myslím si, že běhám i špatně, což je jeden z důvodů, proč jsem se k projektu Trutnovinek připojila.“ Další důvod má ten, že žasne nad tím, že vůbec někdo běhá v zimním období. „Hodně mě zajímá, jak se dá trénovat v zimě. Vidím, že nemám ani potřebné oblečení,“ řekla Irča.„Celkově je to senzační, motivující a pro mě úžasný doping do běžného života. Konečně mi přijde, že to moje běhání po lese má smysl a nějaký cíl,“ vítá Dáša s nadšením myšlenku založení skupiny, která se připravuje na pražský půlmaraton. Přidejte se k nám na facebooku Trutnov běží na Prahu, ať máte informace z první ruky. Anebo ještě lépe - nechcete s námi začít běhat?

FOTOGALERIE Z KRUHÁČE

FOTOGALERIE Z TROJKY
Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, Jakub Opočenský

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena