Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 04:24 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

WEBROVKAFEST VE STYLU REGGAE CHCE OPĚT POMOCI DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

článek vytvořen 13. 11. 2013, přečetlo si ho 5304 lidí

Trutnov - Tradiční čas a místo, podobná dramaturgie a stejná humanitární myšlenka. Takový bude 12. ročník Webrovkafestu, charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů. V sobotu na chatě Webrovka se odehraje devět koncertů a jedno divadelní představení.
„Podařilo se nám letos domluvit koncert Luboše Pospíšila, který před dvěma lety při desátém ročníku ze zdravotních důvodů nemohl vystoupit. Unikátem bude vystoupení kyjovské kapely Narajama, což je vynikající muzika doprovázená cimbálem,“ řekl hlavní organizátor Vojta Lábus.

Dalšími novinkami budou koncerty kapely Totems, Hromosvod či Noiz of Zion. Klasikou v programu jsou koncerty trutnovských kapel Poslední lež a Pepa Lábus & SPOL. Perlou bude klasika českého reggae Babalet. Kapela zahraje téměř v původní sestavě, s výjimkou zakladatele Aleše Drvoty, který v roce 1987 tragicky zahynul.

Webrovka myslí na děti hned dvakrát. Nejprve na ty, které dorazí s rodiči přímo na festival. Spolek Karajapeji a Ba pro ně připravil divadelní pohádku Jak princ Jaromil ke štěstí přišel. „Děti přitom budou díky firmě Děcka z Česka obdarovány malým dárkem a sladkostmi,“ potvrdil Vojta Lábus. Z Webrovkafestu budou mít ale hlavně užitek děti z dětských domovů. Výtěžek z festivalového vstupného půjde tradičně na financování jejich vánočního pobytu právě na chatě Webrovka. „Vstupné v podobě minimálního příspěvku zůstává na stejné úrovni. Není naším cílem ho nějak zvedat. Rozpočet festivalu se nám díky podpoře mnoha místních firem podařil opět celkem bez problémů pokrýt. Z vybraných peněz tak nepůjde ani koruna na náklady, ale vše bude určeno jen dětem,“ upřesnil Lábus.

V podtitulu festiválku je napsáno Věnováno radosti ze života. „Letos v našem programu převládá reggae, což je muzika, která navozuje pozitivní náladu. Na Webrovce je vždycky perfektní atmosféra plná radosti. Je lepší se radovat než smutnit, ale spousta lidí má dnes mnoho trápení, tak si přejeme, aby starosti hodili za hlavu a věnovali s radosti ze života,“ prohlásil Lábus.

Velkou změnou proti minulým ročníkům je partnerství festivalu s firmou Bioplaneta. „Díky tomu budeme mít bioplastové kelímky, nádobí a příbory z kompostovatelného plastu, který se zhruba za 120 dní na přímém slunci rozloží. Takže Webrovka už začala šetřit i přírodu,“ dodal Vojta Lábus.

Webrovka fest začne v sobotu ve 14 hodin. Podle zvyklostí se dá očekávat, že skončí v neděli nad ránem.


(pac)

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena