Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:48 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

HIGHLANDERS NIGHT 2: JEŠTĚ TVRDŠÍ GALAVEČER NEŽ LONI. VYHRAJTE LÍSTKY

článek vytvořen 08. 11. 2013, přečetlo si ho 2848 lidí

Trutnov - Kdo byl před rokem nadšený z trutnovského galavečera bojovníků a chystá se příští pátek (15. listopadu) po roce znovu navštívit tuto drsnou zábavu v Uffu, může se těšit ještě na větší dávku adrenalinu. Druhý ročník Highlanders night slibuje silnější zážitek, jelikož všechny souboje v ringu proti sobě svedou thajboxeři a zápasníci z MMA, kteří se už posunuli mezi profesionály.


„Náš galavečer se stal součástí Superligy,“ upozorňuje na začátku na hlavní změnu pořadatel Radek Horák. Trutnov bude jedním z míst, kde se budou rozdělovat body do žebříčku, jehož lídři si to pak na konci sezony rozdají o profesionální mistrovský titul. Zároveň to, že se Highlanders night dostala pod záštitu svazu české thajboxerské asociace, přináší záruku, že mezi provazy všech deset duelů nabídne kvalitu a především vyrovnané bitvy.

„Když má třeba jeden bojovník 21 zápasů, tak ten druhý by jich měl mít minimálně stejně,“ vysvětluje Radek Horák, jak dochází v profi sféře k párování dvojic. O trutnovský matchmaking se navíc stará sám prezident CMTA Petr Ottich. „Prostě, pokud chceš být nejlepší, musíš bojovat s těmi nejlepšími,“ přidává jednu z pravd bojových sportů jeden z trenérů Highlanders TJ Loko Trutnov.Z místní líhně thajboxerů se v polovině listopadu představí před domácím publikem tři bojovníci. Ondřej Marvan a Marek Lízr si už nezapomenutelnou atmosféru vychutnali v loňském roce. Jakub Klauda ne. Byl zraněný, a tak si velkou show užije až letos.

Soutěž o vstupenky
na Highlanders night


Ve spolupráci s pořádajícím oddílem jsme pro vás připravili soutěž o dvě balkonové vstupenky na galavečer thajského boxu a MMA. Oba lístky dostane ten, kdo správně odpoví na soutěžní otázku a usměje se na něj štěstí při losování.
Otázka zní: Kolik bojovníků v ringu měl oddíl Highlanders Trutnov na loňském galavečeru?
Vaše odpovědi zasílejte na e-mailovou adresu michal@trutnovinky.cz, a to do středeční půlnoci 13. listopadu. Uveďte také telefonní číslo, na které budete informováni o výhře.

„Pro Jakuba bude Highlanders night takovým odrazovým můstkem, protože už je nominovaný do velké pyramidy Souboje titánů, což je nejprestižnější událost v naší republice,“ poukazuje Radek Horák. „Je na tom teď hodně dobře, navíc má velké srdce bojovníka,“ říká na adresu svého svěřence. Soupeřem Klaudy by měl být Slovák Pavol Vasko z Golden Gymu Bratislava, když tento souboj udělá tečku za celým galavečerem.

Ondřej Marvan, který loni v Trutnově se zlomeným nosem porazil Patrika Remiše, se utká s Tomášem Dubským z Gladiotors Gymu České Budějovice. Velká premiéra letos čeká Marka Lízra. Ten po sedmi výhrách a pěti prohrách mezi amatéry a ziskem titulu vicemistra republiky načne soubojem s žilinským Michalem Helbichem svou kariéru v profesionálním ringu.

„Kluky připravujeme neustále, ale už jsou to profíci, takže se musí připravovat hlavně sami, my už můžeme jen ladit,“ říká k jejich tréninku Radek Horák, který společně se svým kolegou Tomášem Matouškem připravuje Highlandery pět dní v týdnu. „Kluci mají před domácím publikem obrovskou motivaci a budou chtít zase určitě ukázat tak skvělé zápasy, jaké předvedli minulý rok,“ uzavírá. Prodej vstupenek probíhá na inforecepci v Uffu.

Co říkají trutnovští bojovnící před letošním galavečerem?

Jakub Klauda
21 zápasů, z toho 9 v profi ringu
- 6 vítězství a 3 porážky


Minulý rok mi to nevyšlo kvůli zranění, ale letos jsem připravený. Celý rok jsem sbíral zkušenosti a s trenéry jsme tvrdě dřeli. Na zápas v Uffu se hodně těším. Obzvlášť, jestli bude atmosféra jako minulý rok, a myslím si, že určitě bude ještě lepší. Kluci a Káťa minulý rok nastavili vysokou laťku a bude ji těžké vyrovnat. Radek Horák umí uspořádat jeden z nejlepší galavečerů v České republice.


Ondřej Marvan
21 zápasů, z toho 5 v profi ringu
- 3 vítězství a 2 porážky


Na letošní zápas se snad těším ještě víc než minulý rok. Ta atmosféra, co byla v Uffu, byla neskutečná a doufám, že tento rok bude stejná nebo ještě lepší. Zápasit před domácím publikem je pro fightera to nejlepší co může být. Každý bojovník se chce doma vyšvihnout. V přípravě jsme s trenéry dřeli a pořád dřeme, za to velké dík.Marek Lízr
12 zápasů - 7 vítězství a 5 porážek


Poněvadž nastupuji do svého prvního profi fightu, tak od zápasu očekávám pořádnou „řezničinu“. Svého soupeře moc neznám, ale chtěl bych to každopádně ukončit před limitem a udělat pro divácké oko atraktivní zápas. Samozřejmě se těším už jen z důvodu, že jde o můj první profi zápas a také, že to je na domácí půdě, kde diváci udělají neskutečnou atmosféru. Moje příprava začala téměř měsíc před zápasem. Dávám do toho vše, chci se ukázat.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena