Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:21 Svátek: Igor Zítra: Olivie

NOČNÍ POŽÁR ZNIČIL SKLAD SENA A SLÁMY, ŠKODA ASI PŘESÁHNE 1,5 MILIONU KORUN

článek vytvořen 30. 10. 2013, přečetlo si ho 3070 lidí

Trutnov - Šest hasičských jednotek zasahovalo v noci na středu u požáru v Černém Dole - Fořtu. Oheň zničil asi dvě třetiny skladovací haly pro seno a slámu. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčiny vzniku požáru budou předmětem dalšího šetření.
Hasiči se o požáru v areálu statku dozvěděli devět minut po jedné hodině v noci. "Hořet začalo uvnitř haly o rozměrech zhruba 50 krát 12 metrů, kde bylo uskladněno velké množství balíků sena a slámy. Zasahující hasiči rychlým zásahem zabránili rozšíření plamenů na stáje a další hospodářskou budovu, které byly poblíž a podařilo se jim zachránit zemědělské stroje. Zároveň ochlazovali konstrukci skladu, ve kterém hořelo," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Požár dostali hasiči pod kontrolu krátce po druhé hodině v noci. "Velitel zásahu rozhodl o tom, že se balíky sena a slámy nechají pod dohledem dohořet. Během dnešního dopoledne zaměstnanci statku ve spolupráci s hasiči vyvezli zasažené balíky z haly na volné prostranství," upřesnila Žahourková.


(pac, tz-mža)
Trutnovinky.cz
Foto: Hasiči

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena