Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:02 Svátek: Nela Zítra: Blažej

JUDISTÉ NA MEMORIÁLU SVATOPLUKA FRÖDEHO A SEMINÁŘI S JAPONCEM

článek vytvořen 29. 10. 2013, přečetlo si ho 1021 lidí

Trutnov - Do Broumova na Memoriál Svatopluka Frödeho v judu vyrazilo osm zástupců mláďat (ročník 2003 a 2004) z oddílu Lokomotivy Trutnov. A jak si malí judisté vedli?
Jiří Erben (2004) bojoval čtyřikrát. Zvítězit se mu podařilo nad Jakubem Janíčkem (Česká Třebová) a skončil těšně pod stupněm vítězů.

Radek Gottwald (2004) bojoval čtyřikrát. Zvítězil nad Petrem Vobořilem (Hradec Králové), Jakubem Janíčkem (Česká Třebová), Martinem Nohejlem (Hradec Králové) a oddílovým kolegou Jířím Erbenem. Obsadil první místo.

Matěj Krčmář (2003) bojoval třikrát. Zvítězil nad Kolodziejem Szymonem (Swidnica Polsko), Sárou Sklenářovou (Hradec Králové) a Vojtěchem Prockertem (Hradec Králové). Obsadil první místo.

Matouš Pražák (2003) bojoval třikrát. Zvítězil nad Jonášem Boumou (Pardubice) a René Elizabeth Hozákovou (Choceň). Obsadil druhé místo.

Jan Lisý (2003) bojoval dvakrát. Oba zápasy zvítězil nad soupeřem Bartkem Szymeckim (Bielik Polsko) a Matějem Onderkou (Pardubice). Obsadil první místo.

Vojtěch Vach (2003) bojoval třikrát. Zvítězil nad Annou Vlčkovou (Semily). Obsadil třetí místo.

Tobiáš Chmelík a Jiří Švál (oba 2003) neměli ve své kategorii soupeře. Dvakrát svedli společný souboj. Úspěšnější byl zkušenější Chmelík.Trutnovští trenéři na semináři s Hirotakou Okadou

Seminář s dvojnásobným mistrem světa a dlouholetým trenérem japonské reprezentace Hirotakou Okadou proběhl v sobotu v Brně a v neděli v Praze. Zúčastnilo se ho 220 trenérů a závodníků. Z Trutnova se na seminář vydali trenéři Robert Gottwald a Jan Valenta.

Hirotaku Okada předvedl metodiku nácviku judistických technik ve věku osmi až dvanácti let. Zdůraznil především základní principy jednotlivých technik s ohledem na bezpečnost nácviku v dětském věku. Část semináře věnoval i metodice nácviku technik na zemi. Navíc japonský mistr ukázal i své nejlepší techniky v závodním provedení v postoji i na zemi. Dále zodpověděl celou řadu dotazů týkající se problematiky tréninku dětí.

(bog, rgo)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena