Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 19:30 Svátek: Nela Zítra: Blažej

STŘÍBRNÁ TEČKA ATLETŮ LOKO TRUTNOV ZA ATLETICKOU SEZONOU

článek vytvořen 14. 10. 2013, přečetlo si ho 2325 lidí

Trutnov - Ohlédnutí za sezonou atletů TJ Loko Trutnov.
První polovina sezony na dráze byla úspěšně zakončena v červnu, kdy se mladí atleti Lokomotivy Trutnov prosadili na mistrovství České republiky i na Olympiádě dětí a mládeže.

Na MČR dorostu a juniorů v Jablonci nad Nisou patřili mezi nejlepší v kategorii juniorek Denisa Dvořáková v hodu kladivem (4. místo), Nikol Bošelová ve výšce (5. místo) a v kategorii juniorů Lukáš Tulis v hodu kladivem (8. místo). Matěj Červený byl pátý v kategorii dorostu v běhu na 400 m a Martin Maršík devátý ve výšce. Na Olympiádě mládeže v Uherském Hradišti skončila Lada Pejchalová ve výšce na třetím místě a ve skoku dalekém byla desátá. Jan Jankovič přispěl k pátému místu ve štafetě na 4x60 m a v běhu na 300 m mu těsně uniklo finále. Královéhradecký kraj reprezentoval ještě trenér Jan Tuna.
Ani přes prázdniny se v tréninku a v závodění nezahálelo. Na tradičním závodě Mladá Evropa vybojovali první místo L. Tulis v kouli, druhé místo D. Janatová v běhu na 400m překážek a třetí místo M. Maršík ve výšce. V září pak mladší i starší žáci a žákyně získali řadu medailí v krajských přeborech jednotlivců.

Trutnovským atletům přinášely dvojnásobnou radost tituly přeborníků získané při finále soutěže družstev, které se uskutečnilo na krásném trutnovském stadionu. Junioři bojovali o postup do celostátního finále se sportovním atletickým gymnáziem v Hradci Králové, kde podlehli především početní převaze atletů z krajské metropole. Muži dokončili po pěti kolech sezonu soutěže družstev celkovým vítězstvím v krajském přeboru. Ženy ve druhé lize obsadily dělené první a druhé místo. Po důkladné úvaze a domluvě s vedoucí družstva Michaelou Musilovou výbor rozhodl, že se družstvo po roce zpět do první ligy vracet nebude.

Atleti a atletky Loko Túspěšně bojovali v okresním i krajském kole CORNY středoškolského poháru v atletice, kde M. Červený opět zlepšil osobní rekord na 400 m a posunul se v této disciplíně do první desítky v závěrečné výkonnostní tabulce ČR. V běhu na 200 m excelovala D. Janatová, další běžecký talent, a ve výšce M. Maršík.

Dvojnásobnou stříbrnou tečku za sezonou udělala Lada Pejchalová. Nejprve vybojovala stříbro koncem září na MČR žactva v Praze a poté reprezentovala Českou republiku na mezistátním pětiutkání v Maďarsku, kde se umístila opět na druhé příčce za reprezentantkou Slovinska. Na MČR byl úspěšný ještě J. Jankovič, který obsadil v běhu na 300 m deváté místo.Po krátkém odpočinku zahajují trutnovští atleti přípravu na sezonu 2014. Nejmladší kategorie přípravky od 4 let zahájila trénink v září v počtu 55 atletických nadějí. Další zájemce o královnu sportu bude oddíl přijímat opět na jaře.

Na základě těchto výsledků v práci s mládeží zažádali atleti TJ Lokomotiva Trutnov o přidělení Sportovního střediska mládeže pro rok 2014 do Trutnova.(bog, jtu)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv TJ Loko Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena