Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 14:54 Svátek: Nela Zítra: Blažej

KASPER DÁ MILION KORUN NA KULTURU, STAL SE GENERÁLNÍM PARTNEREM UFFA

článek vytvořen 08. 10. 2013, přečetlo si ho 3024 lidí

Trutnov - Místní kultura má od včerejška nového generálního partnera. Podnikatele Rudolfa Kaspera. Uffu, coby hlavní kulturní instituci ve městě, dá milion korun. Spolupráce byla oficiálně potvrzena pondělním podpisem smlouvy před novináři.

Rudolf Kasper a Libor Kasík podepisují partnerskou smlouvu za milion korun

Kasper se nepustil do podpory trutnovské kultury náhodou. Byl vůbec prvním sponzorem programu Uffa v úvodní sezóně. Trvale mu pomáhá, sponzoruje mnoho let, je známý coby nejvěrnější partner festivalu vážné hudby Trutnovský podzim. „Neseděl bych tady, kdyby se kultura v Uffu dělala špatně. Pak ředitel Uffa Kasík to dělá dobře, proto jsme už léta partnerem, letos jsme domluvili na generálním partnerství,“ prohlásil Rudolf Kasper těsně před podpisem smlouvy.

Z projevu trutnovského rodáka byl jasně zřetelný patriotismus. „V Trutnově jsem se narodil a prožil podstatnou část života. Základ podnikání máme tady a chci, aby tady zůstala, a tomu městu to nějak vracím. Tohle funguje všude na světě, od malé vesnice až po velké město jako je New York. Jak se na lidi kulturně působí, hlavně u školní mládeže, tak takové do budoucna město bude. Jsem o tom přesvědčen,“ řekl Rudolf Kasper.

Pro Uffo je částka významným příspěvkem do provozního rozpočtu. „Kdybychom ten milion neměli, buď bych musel zúžit program, nebo začít propouštět, nebo žádat milion navíc od města,“ vysvětlil ředitel Uffa Libor Kasík, jak cenným příspěvkem soukromé peníze jsou. Uffo ročně potřebuje na mzdy a provoz asi 30 milionů korun. „Málokdo v počátcích věřil, že by takové peníze mohl nějaký místní podnikatel dát. Pan Kasper nejen že umění rozumí, ale jezdí za ním dokonce po světě, vidí kulturu podobnými očima jako já a záleží mu na tom, aby město a kulturu v něm podpořil,“ shrnul Kasík.Úspěšný podnikatel sice vloží do kultury částku milion korun. Ovace nebo chvály ale za svůj čin nečeká, a ani do programu nehodlá zasahovat. "Nepovažuji se za tak odborně způsobilého v kultuře, abych do toho panu Kasíkovi mluvil. Trutnovský podzim je tak trochu výjimkou, ten je moji srdeční záležitostí, tam jsme nejvěrnějším partnerem,“ dodal Kasper.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena