Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:30 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

SOFTBALOVÉ ŽÁKYNĚ MAJÍ ZE ŠAMPIONÁTU ZASE „JEN“ STŘÍBRNÉ MEDAILE

článek vytvořen 27. 09. 2013, přečetlo si ho 1974 lidí

Trutnov - Žákyním softbalového oddílu SK HSM Trutnov se podařilo minulý víkend vybojovat stříbrné medaile na MČR v softbale žákyň.


Program začínal pro trutnovská děvčata už v pátek večer, a to čtvrtfinále s Arrows Ostrava. Celý turnaj se hrál systémem play-off na dva vítězné zápasy. Hráčky z „Horňáku“ porazily Arrows 2:0 na zápasy (7:0 a 13:1) a postoupily jsme do semifinále, kde je čekal oříšek - věčný rival SK Dvůr Králové nad Labem.

„První zápas v sobotu odpoledne jsme bohužel prohráli 5:4, ale pořád jsme měli šanci postoupit do finále,“ popisovala trenérka Jana Klempířová. Druhý zápas přišel na řadu v neděli v 9 hodin - vítězství 1:0. O tom, že trutnovské softbalistky budou mít možnost hrát o titul, rozhodl třetí duel, který začal v pravé poledne. S výtečně hrajícím Dvorem si poradily 7:6. „Byl to hlavně boj nadhazovaček a obrovské štěstí, slzy, protože jsme si na Dvůr moc nevěřili,“ líčila Klempířová. Druhým finalistou se stal tým Joudrs Praha.V základním hracím čase bylo skóre 4:4 a nastal z pohledu Trutnova „oblíbený“ tiebreak. To znamená, že běžec je na druhé metě ve skórovací pozici. „My jako hosté jsme začali v útoku a podařilo se nám domů dostat pouze jeden bod. Domácí Joudrs měl dohrávku, takže mohl ještě nějaké body přidat, což se mu bohužel lepším pálkařským výkonem podařilo,“ sdělila trenérka Klemířová k zápasu. Ten byl plný napětí, (hned v první směně byl panem rozhodčím vyloučen trenér Joudrs), nervozity, krásných herních situací, za které by se nemusely stydět dospělé hráčky, ale bohužel i drobných chybek, které rozhodovaly.

„Loňské druhé místo jsme si ale obhájili,“ potěšilo Janu Klempířovou. Nejlepší nadhazovanou byla vyhlášena Eliška Jašková z Joudrs Praha, nejlepší pálkařkou Gábča Slabá z Eagles Praha a nejužitečnější hráčkou trutnovská Eliška Stejskalová.

Sestava žákyň: Tereza Klempířová, Karolína Janáková, Aneta Nepovímová, Eliška Slaninová, Eliška Stejskalová, Anežka Bartoňová, Káťa Jindrová, Dominika Janáková, Sára Kárníková, Maruška Binková, Nikča Romanowská, a elévky Káťa Štaštná a Míša Šťastná.Konečné pořadí:
1. Joudrs Praha
2. SK Trutnov HSM
3. SD Dvůr Králové nad Labem
4. Eagles Praha
5. Arrows Ostrava
6. SaBaT PrahaTaké pro trutnovské kadetky (do 16 let) již sezona skončila, a to posledním turnajem v Blansku, kde obsadily konečné 5. místo v druhé lize. Nejlepší pálkařkou tohoto turnaje byla vyhlášena naše Tereza Klempířová, nejlepší nadhazovačkou Kája Hanáková (Sparks Mladé Buky) a nejužitelnější hráčkou pak Týna Wildová z Merklína.

(bog, jkl)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena