Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:04 Svátek: Igor Zítra: Olivie

LIBERECKÁ FIRMA ZAČÍNÁ VÝROBU V RUDNÍKU, DO ROKU 2015 TAM NAJDE PRÁCI 190 LIDÍ

článek vytvořen 13. 09. 2013, přečetlo si ho 5851 lidí

Trutnov - Dobrá zpráva pro okres Trutnov, kde bylo ke konci srpna 6733 lidí bez práce a míra nezaměstnanosti dosáhla výše 8,2 procenta. Včera byla v Rudníku slavnostně otevřena nová výrobní hala liberecké firmy MZ. Ta se zaměřuje na výrobu zdravotnických produktů a do budoucna počítá s tím, že veškerou výrobu přenese právě do Rudníku.


„Naše společnost se už více než 50 let soustředí na výrobu ramp za lůžka v nemocnicích a další s tím související výrobky,“ řekla personální ředitelka firmy Jana Křemenská. V současné době v rudnickém provozu pracuje 80 zaměstnanců. V červnu a v červenci roku 2015 by jejich počet měl dosáhnout 190 lidí. Kromě administrativních profesí se zde uplatní elektrotechnici. „Už v této souvislosti spolupracujeme se Střední průmyslovou školou v Trutnově,“ uvedla Křemenská.

Dále se zde uplatní plynaři, zámečníci či svářeči. „Závod vznikl na místě bývalého podniku Texlen. Hledali jsme vhodné a dostatečně velké prostory. V budoucnu bychom celou výrobu chtěli přemístit do Rudníku,“ potvrdila personální ředitelka. Starosta obce Aleš Maloch si pochvaluje, jak původně zchátralý objekt textilky prokouknul.„To považuji za první klad, protože liberecké firmě se podařilo zanedbaný objekt vzkřísit doslova z popela. Podstatné ale je, že zde najdou práci zdejší lidé. Při dnešní nezaměstnanosti to není určitě zanedbatelný faktor,“ domnívá se starosta Maloch.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena